Tanie przytulne noclegi w Kielcach
Oferujemy Państwu tanie noclegi, kwatery pracownicze Kielce. Dokładamy wszelkich starań, aby poziom naszych usług spełniał oczekiwania Gości. Z satysfakcją obserwujemy, że wiele osób chętnie powraca i poleca nas innym.
Atrakcje Turystyczne

Turystyczne atrakcje w  Kielcach :

 • Pałac Biskupów Krakowskich
  Budowla powstawała w latach 1637–1644. Wzniesiono ją na Wzgórzu Katedralnym z inicjatywy biskupa Jakuba Zadzika.
 • Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego
  Muzeum mieści się w części budynku szkoły, do której w latach 1874-1886 uczęszczał Stefan Żeromski. Budowę szkoły rozpoczęto wiosną 1724 roku na tzw. Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie kościoła św. Trójcy, z inicjatywy bp. krakowskiego Konstantego Felicjana Szaniawskiego.
 • Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP
  Barokowa świątynia, z pozostałościami stylu romańskiego, zlokalizowana w samym centrum na „Wzgórzu Zamkowym”, jeden z najcenniejszych zabytków miasta.
 • Rezerwat przyrody Kadzielnia
  Rezerwat przyrody nieożywionej znajdujący się na terenie miasta Kielce (między ulicami: Krakowską, Gagarina, Al. Legionów i Pakosz). Obejmuje on wzniesienie Kadzielnia (295 m n.p.m.) należące do Pasma Kadzielniańskiego przebiegającego w południowej i zachodniej części Kielc.

 • Karczówka
  Góra Karczówka z zespołem klasztornym, to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Kielc. Klasztor ufundował bp krakowski Marcin Szyszkowski, jako wotum za ominięcie Kielc przez szalejącą w kraju w 1622 r. zarazę.

Turystyczne atrakcje w okolicach Kielc:

 • Tokarnia-  Muzeum Wsi Kieleckiej
  Polskie muzeum etnograficzne z siedzibą w Kielcach. Celem działania muzeum jest przede wszystkim gromadzenie, ochrona i udostępnianie zabytków kultury ludowej z obszaru województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa ludowego oraz popularyzacja kultury ludowej.
 • Jaskinia Raj
  Wapienna jaskinia krasowa położona w pobliżu Chęcin (Góry Świętokrzyskie) na terenie rezerwatu przyrody „Jaskinia Raj”, 11 km na południowy zachód od Kielc.
 • Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
  Oddział Muzeum Narodowego w Kielcach we wsi Oblęgorek w gminie Strawczyn znajdujące się w dworku pisarza. Muzeum powstało 26 października 1958 roku z inicjatywy dzieci pisarza, córki Jadwigi Korniłowicz i syna Henryka Józefa.
 • Park Jurajski w Bałtowie
  Największą atrakcją turystyczną miejscowości jest Park Jurajski, założony w 2004, po odkryciu skamieniałych tropów dinozaurów. Można w nim obejrzeć m.in. makiety dinozaurów w naturalnych wymiarach.
 • Zamek w Chęcinach
  Zamek Królewski wybudowany na jednym z najwyższych w okolicy wzniesień, skalistym wzgórzu dewońskim (367 m.n.p.m). został wzniesiony około 1300 r.
 • Rezerwat Archeologiczny Krzemionki Opatowskie
  Rezerwat przyrody nieożywionej na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Kamiennej w gminie Bodzechów, w powiecie ostrowieckim.
 • Szwajcaria Bałtowska
  Ośrodek narciarski położony w Bałtowie na Pogórzu Bałtowskim w Górach Świętokrzyskich na północnym zboczu wzgórza znajdującego się na terenie kompleksu turystycznego JuraPark Bałtów opadającego ku zakolu rzeki Kamiennej.
 • Dąb „Bartek”
  Dąb szypułkowy chroniony jako pomnik przyrody, rosnący przy drodze w leśnictwie Bartków między Zagnańskiem i Samsonowem (gmina Zagnańsk). Jeden z najstarszych w Polsce.